Štěpánek (DSSS): USA jsou teroristický stát!

Jiri-stepanek 25. listopadu 2022 Evropský parlament odhlasoval rezoluci označující Rusko za teroristický stát. Budiž. Jenže v celé kauze je jedno velké ALE. Zde se totiž přesně ukazuje dvojí metr současné mezinárodní politiky, kdy jeden stát je označen za teroristický, a ten druhý, kterému by přídomek - teroristický stát – slušel nejméně sedmdesát pět let, tomu nadšeně tleská a popohání k tomu své vazaly a posluhy. Ano, mám na mysli Spojené státy americké.

Nechci rozhodně, aby to vypadalo, že zavírám oči nad civilními oběťmi bojů na východní frontě, protože utrpení a smrt civilistů jsou na obou stranách. Co mě ale popuzuje a vyvolává obrovský pocit nespravedlnosti a lhářství, je zdvižený prst EU a "demokratického světa", když ruské rakety, bomby a granáty dopadají na civilní cíle, ať úmyslně či omylem, chybou. Již první den zahájení bojů jsem se ptal všech, kdož byli rozhořčeni ruským pochodem na Západ, kde byli a co říkali, když 24. března 1999 začali američtí letečtí gangsteři bombardovat Jugoslávii. Pro ty, kdo mávají rukou, že je to dlouho, kdo si to má pamatovat, tak těmto neználkům připomínám, že americké bomby od prvního dne dopadaly na civilní čtvrtě, nemocnice, kostely. Známý je případ, kdy američtí luftpiráti, bombardovali železniční most, jenže po něm jel vlak plný uprchlíků. Z vlaku zbyly ohořelé, zkroucené trosky.

Protektorátním tiskem proběhla informace, že při ruském útoku na nemocnici přišel o život jeden novorozenec. Bezesporu strašné. Prostě válka je ku.va!  A já vám povím jeden podobný příběh z doby "humanitárního bombardování" Jugoslávie. Stateční američtí "top gunové" bombardovali v Bělehradu budovu ministerstva vnitra, leč vedle stála nemocnice s porodnicí. Všichni pacienti s personálem byli evakuováni do krytů a jediný kdo zůstal, byl personál novorozeneckého oddělení s miminky v inkubátorech. Porodnice dostala přímý zásah...! Takhle bychom mohli pokračovat s podobnými příběhy a fotografiemi. Prohlásil někdo tehdy  USA za teroristický stát? Neprohlásil. Takže, jestliže za ty stejné válečné zločiny nebyly USA prohlášeny za teroristický stát, tak nemohu považovat Rusko za teroristický stát, aniž bych přehlížel jeho mnohá porušení mezinárodního práva.

Pokud USA a poskoci z NATO někoho napadli, tak vždy to začalo útokem ze vzduchu, kdy se kobercově bombardovalo vše, ať vojenské anebo civilní objekty. Civilní oběti šly do desetitisíců. A nikoho z dnešních blouznivců obalených v ukrajinských vlajkách to nevzrušuje a vzrušovat nebude. Celé to ukazuje na jednu podstatnou věc, a to je naprostá podřízenost "české"  zahraniční politiky americkým imperiálním zájmům. Současná vláda se jednoznačně přidala na stranu války a tak každá civilní oběť, ať na ukrajinské či ruské straně, jde na jejich vrub. Premiér Fiala a další členové vlády mají na rukou krev.

Vláda zcela najela na válečnou rétoriku, což ukázalo nedávné vystoupení náčelníka GŠ Armády ČR, který nepokrytě vyhrožoval možností skoro až totální války.  Diplomacie je zcela v područí válečné strany a slovo mír se ve slovníku nevyskytuje. Postoj tzv. české vlády zcela sleduje zájmy amerických zbrojních koncernů, které využívají toho, že se státy NATO zbavují vývozem na Ukrajinu své zastaralé výzbroje a jsou nuceny si kupovat předraženou a mnohdy ani tak moderní výzbroj americkou.  Americké zbrojovky jsou vítězem této války, ať už dopadne jakkoliv.

Jiří Štěpánek, místopředseda DSSS