Štěpánek: Chci Plzeň bez hazardu a nepřizpůsobivých!

7. října 2014 Plzeň je české krajské město, které se potýká se stejnými problémy jako jiná města v republice. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) kandiduje v tomto městě s přívlastkem „Za Plzeň bez hazardu a nepřizpůsobivých“. Právě proto, že tyto problémy trápí Plzeňany a je nutné je řešit.

Lídrem dělnické kandidátky je výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek, který o plzeňských komunálních volbách řekl: „Dělnická strana sociální spravedlnosti - Za Plzeň bez hazardu a nepřizpůsobivých kandiduje proto, aby se zlomila moc vlády bandy dvou – ODS a ČSSD. Naším cílem je „odbaxovat“ radnici a obsadit zastupitelstvo lidmi, kteří jednoznačně odmítnou hazard ve městě a budou stát pevně na stráži proti nepřizpůsobivým, kteří již nebudou obtěžovat, šikanovat a vysávat slušné občany Plzně. Každého lobbistu či korupčníka chytneme za límec a dovedeme na policii. Plzeň je pro Plzeňany a ne pro developery, korupčníky či s magistrátem spřátelené podnikatele. Předkládáme občanům Plzně program obnovy a pořádku.“

Podporovat vyhlášku za zrušení všech heren na území Plzně. Město se potýká s množstvím heren a kasin. Je zřejmé, že herny znamenají vyšší obecnou kriminalitu. Zde musí být jasná podpora vyhlášky na zákaz heren na celém území města. Rozhodně neobstojí argument, že 130 milionů korun, které město dostává z hazardu, budou chybět v rozpočtu. Žádné peníze z hazardu nejsou tak velké, aby vyvážily jeho společenskou nebezpečnost.

Podporovat městskou policií ve vytěsňování bezdomovců a narkomanů z veřejných prostranství. Městská policie musí být vidět v ulicích a podílet se na potírání drobné kriminality. Více pěších hlídek v ulicích. V období vánočních nákupů se velice osvědčila přítomnost hlídek na parkovištích nákupních center. Zde by tuto přítomnost mohl „sponzorovat“ vlastník nákupního centra, když se jedná o bezpečnost jeho zákazníků. Důraz na klid a pořádek okolo Hlavního nádraží. Povalující se bezdomovci a zfetované trosky před Teskem na Americké třídě jsou ostudou města a prvořadým úkolem městské a státní policie je tyto elementy odtud dostat. Bezdomovci a feťáci nesmí mít v Plzni ani chvilku klidu. Hned jak se někde usadí, tak tam musí být policie a z místa je vykázat. Azylové domy pro bezdomovce a feťáky musí být na okraji města pod dozorem policie. Tyto objekty nesmí být přítěží a ohrožení pro řádné občany bydlící v místě.

Vyplácení sociálních dávek ve formě poukázek. Rozhodně podporujeme vyplácení významné části sociálních dávek ve formě poukázek. Není možné, aby si příslušníci nepřizpůsobivých jezdili pro dávky v Superbu a se zlatými řetězy kolem krku. Je nepřípustné, aby se sociální dávky házely do hracích automatů či se za ně kupoval alkohol.

Finanční audit hospodaření a zprůhlednění veřejných zakázek. Provést důkladný finanční audit magistrátu s cílem získat finanční rezervy a zajistit účelné nakládání s penězi daňových poplatníků. Pro budoucnost je bezpodmínečně nutné nastavit jasná transparentní pravidla, aby se vyloučil jakýkoliv prostor pro nekorektnost a úplatkářství. Vše o městských zakázkách musí být jasné, průhledné a pod drobnohledem veřejnosti. Upřednostňovat elektronické aukce.

Prosadit bezplatnou dopravu pro dárce krve, nositele Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského. Zrušit rozhodnutí minulého plzeňského zastupitelstva, kdy díky ODS a ČSSD bylo zrušeno toto nařízení, které bylo poděkováním městu těm, kteří dávají svou krev k dispozici plzeňským nemocnicím. Město Plzeň se výstavbou nového depa zadlužilo na 29 let a po tuto dobu má splácet úvěr na 12 miliard korun, takže částka ušetřená na dárcích krve rozhodně městský dopravní podnik nezruinuje. Ať město šetří jinde a ne na dárcích krve.

Tiskové centrum DSSS