Svoboda (DSSS): V Duchcově je i nadále naší prioritou bezpečnost

39402067_252783892018626_5227323679993495552_n 24. října 2018 Předseda duchcovské organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Jindřich Svoboda bude i v nadcházejícím volebním období zastávat post radního města. Je to výsledek koaliční dohody s vítěznou ČSSD, komunisty a uskupením Žijeme Duchcovem. Stávající koalice fungovala po celé čtyři roky velice dobře a v Duchcově udělala kus práce pro občany. Jindřichovi Svobodovi jsme v této souvislosti položili dvě otázky ke komunálním volbám:

Jak hodnotíte výsledek DSSS ve vaší obci?

Z výsledků komunálních voleb v Duchcově jsem v první chvíli nadšený nebyl, a to z toho důvodu, že jsme letos bohužel získali o dva mandáty méně než ve volbách v roce 2014. I přes kvalitně odvedenou práci při kampani se nám podařilo získat pouze jeden mandát. Věřil jsem, že se nám podaří získat 9-10 %, ale bohužel se tak nestalo. Každopádně nás tento výsledek hodně motivuje a jsme připraveni odvádět v zastupitelstvu, výborech i v komisích takovou práci, abychom v roce 2022 těch 10 % získali!

Co chcete v novém volebním období prosazovat jako svojí prioritu?

Jelikož jsme měli i letos program postavený převážně na bezpečnostní situaci ve městě, tak naší prioritou zůstane i nadále bezpečnost. Budeme důsledně prosazovat pečlivé kontroly osob dlouhodobě žijících v Duchcově bez řádného přihlášení k trvalému pobytu. Dále chceme zavést pravidelné bezpečnostní akce Městské policie ve spolupráci s Policií ČR. V problémových lokalitách chceme zamezit vyplácení doplatku na bydlení.

Aby to však nebylo jen o té bezpečnosti, tak zmíním i jiné body z našeho programu, na kterých nám záleží, a to jsou:

Zrušení poplatku za svoz komunálního odpadu pro děti a seniory, výstavba dalších sportovně-rekreačních zařízení pro občany města, nebo zřízení nové zahrádkářské kolonie. Práce je dost a další čtyři roky před námi!

Tiskové centrum DSSS