Svoboda (DSSS): Z Duchcova se opět stává klidné město

Jindřich Svoboda chce v Duchcově bezpečné ulice 25. srpna 2015 Sestavení koalice v Duchcově na Teplicku po loňských komunálních volbách - ve složení Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), ČSSD a komunisté - vzbudilo obrovský mediální rozruch. Vedení socialistů dokonce „demokraticky“ svojí místní buňku rozpustilo, neboť se dopustila neodpustitelného zločinu: spolupráce s „extremisty“. Radního města Duchcova a předsedy krajské organizace Ústeckého kraje DSSS Jindřicha Svobody jsme se zeptali na to, jak funguje koalice nyní a jaká je aktuální situace ve městě. Zde jsou jeho odpovědi:

1) Jak hodnotíte fungování koalice v Duchcově?
Myslím si, že koalice v Duchcově funguje dobře. Za téměř rok jejího fungování jsme nenarazili na vážnější problém a zatím ve všem se nám podařilo najít rozumné řešení, na kterém se všichni shodneme. Jsem přesvědčený, že současný stav fungování koalice zavřelo ústa všem těm chytrákům, kteří jí na ustavujícím zasedání zastupitelstva nedávali téměř žádné naděje.

2) Co považujete za pozitivní, co se podařilo za necelý rok prosadit?
Za dobu, co se DSSS aktivně podílí na vedení města Duchcova, se toho změnilo mnoho. Vzniklo několik nových městských vyhlášek, zavedlo se několik „programů”, kterými se snažíme zpříjemnit život obyvatelům Duchcova. Můžu zmínit například příspěvek na meziměstskou autobusovou dopravu pro seniory, nebo snížení poplatku za svoz odpadu pro všechny, kteří odpad řádně třídí. Já osobně jsem ovšem nejvíc hrdý na obecně závaznou vyhlášku č. 4/2015, která mj. omezuje posedávání nepřizpůsobivých v ulicích města.  Vyhláška se osvědčila a i díky aktivnímu přístupu městské policie se z Duchcova stává opět klidné město.

3) Jak hodnotí Vaši činnost v radě města občané a přátelé, když s nimi hovoříte?
Většina mých přátel, ale i obyvatel města se kterými hovořím, si změn v Duchcově všímá a na mojí činnost v radě města reagují pozitivně. Samozřejmě, že se najdou i tací, kteří tvrdí, jak se nic nezměnilo a jak je vše stejné, ale většinou se jedná pouze o členy opozičních stran a hnutí, kteří neunesli fakt, že se podařilo sestavit fungující koalici s DSSS. Já jsem rád za každou kritiku, která je oprávněná a není jen uměle vytvořena někým, kdo se chce zalíbit občanům Duchcova. Je mi jasné, že naše město má stále co zlepšovat a zdaleka není vše dokonalé, ale mohu občanům potvrdit, že společně s ostatními členy rady děláme vše pro to, aby se slušným Duchcovákům žilo co nejlépe.

4) Příští rok nás čekají krajské volby. Budete usilovat o post krajského zastupitele?
Jako krajský předseda DSSS beru kandidaturu do krajského zastupitelstva jako mojí povinnost, a již nyní připravuji předvolební kampaň, se kterou bych chtěl během příštího roku navštívit většinu měst v Ústeckém kraji. Během mých cest po problémových lokalitách našeho kraje hovořím s lidmi a zjišťuji, co je nejvíce trápí a co by chtěli změnit. Postupem času jsem zjistil, že problém sociálně vyloučených lokalit v kraji je v každém městě téměř stejný, a právě mé zkušenosti z Duchcova by mi při mé kandidatuře mohly být přínosem.

Tiskové centrum DSSS