Úvodní slovo Udo Voigta ke knize 15 let boje

Kniha-15-let-boje 10. února 2018 DSSS a NPD už léta konstruktivně spolupracují – krásný symbol mnoha let trvající společné historie Němců a Čechů na českém území. Pro mnoho členů NPD, včetně mě, nebyla tato spolupráce na začátku tak samozřejmá, když se nad naší společnou minulostí vznášela temná mračna. Avšak společné politické cíle, oboustranná podpora během volebních kampaní a katastrofální migrační politika Evropské unie nás sblížili. Stali jsme se kamarády a přáteli, a já jsem dnes velmi rád za tyto naše kontakty a můj blízký vztah k Vašemu předsedovi Tomáši Vandasovi. Při nespočtu kampaní a mnoha řečnických vystoupení během let jsem byl vždy zvláště potěšen, když jsem na místě mohl pozdravit i naše české kamarády.

Vaši mladí, nadšení zástupci, kteří nás v Sasku a mnoha dalších spolkových zemích podporovali během volebních kampaní, také velmi přispěli k vybudování našich pevných vztahů. Ještě dnes si velmi dobře vzpomínám na bojové odhodlání a vytrvalost našich českých kamarádů kampaní, od kterých si dokonce někteří naši němečtí aktivisté mohli kus vzít. Také po mém prvním pozvání do Prahy jsem se vzdálil od naší minulosti a Vaše pohostinství mě dostalo. Od „Deklarace z Riesy“ 2011 o spolupráci mezi NPD a DSSS jsme konečně stíny minulosti hodili za hlavu a začali konstruktivně politicky pracovat jako rovný s rovným.

Zkráceno. Celou předmluvu a další zajímavé příspěvky, například od Nicka Griffina či Udo Voigta, najdete v knize o 15ti leté historii dělnické strany. Zájemci o koupi knihy mohou psát na kniha@tomasvandas.cz

Více informací o knize zde