V Chemnitzu se sešli lídři DSSS a NPD. Vandas byl zadržen německou policií

Voigt-a-vandas 9. května 2014 Zář v očích, vzájemné úsměvy, přátelské stisky rukou a neskrývaná radost, za hudebního doprovodu Franka Rennickeho, to jsou dojmy z opětovného setkání pronárodních přátel NPD a DSSS. V Saském městě Chemnitz proběhl sraz top kandidátů pronárodních sil z České republiky a Německa. Českou republiku reprezentoval předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas, za německou stranu byl přítomen lídr kandidátky Národně demokratické strany Německa (NPD) a její bývalý dlouholetý předseda Udo Voigt. Na setkání bylo přítomno i mnoho dalších aktivistů, včetně např. chemnitzské zastupitelky Katrin Köhler, německého písničkáře Franka Rennickeho nebo předsedy pražské DSSS Jiřího Petřivalského.

Celé setkání probíhalo ve velmi přátelském duchu a jen navazovalo na předchozí výbornou spolupráci mezi oběma politickými subjekty. Hlavním tématem byly samozřejmě nadcházející volby do Evropského parlamentu, kde má Udo Voigt téměř jistotu zvolení i díky zrušení 3% hranice nutné ke vstupu do EP v Německu. Rozhovory o našich společných vizích Evropy silných národních a sociálních států byly skutečně zajímavé.

Dalším z témat byly například komunální volby, které čekají Chemnitz ve stejném termínu evropských voleb a u nás na podzim. Rozhovor o strategii a spolupráci pronárodních stran napříč Evropou, nebo o naší další aktivistické spolupráci a vzájemné podpoře předvolebních kampaní. Celý příjemný večer provázely písničky Franka Rennickeho, které jen podtrhovaly přátelskou atmosféru setkání. 

Dalšími konkrétně domluvenými věcmi jsou např. opětovná návštěva Prahy Udo Voigta, která proběhne na podzim tohoto roku, nebo také slíbená podpora aktivistů ze strany NPD, co se týká komunálních voleb u nás.

NPD stojí momentálně před hrozbou zákazu rozpuštění strany. Mnozí z nás pamatují podivné rozpuštění původní Dělnické strany Nejvyšším správním soudem, které i mnozí odborníci a nezávislí aktivisté považovali za projev totalitní zvůle a nedemokratičnosti našeho režimu. I proto DSSS plně podporuje své přátele z NPD a vyjadřuje nesouhlas s podobnými politickými procesy, která omezují svobodu názoru jak v Německu, tak samozřejmě i ČR. Proto zveme všechny občany, kterým není lhostejná svoboda a demokracie, na shromáždění DSSS, který proběhne v úterý 13.5.2014 od 18:00 před velvyslanectvím Spolkové republiky Německo. pozvánka

Zpáteční cesta delegace DSSS měla ještě dohru ze strany německé politické policie, která zastavila auto s předsedou Vandasem asi půl kilometru od českých hranic, aby provedla důkladnou prohlídku nejen osob, ale i vozidla. Po provedení prohlídky, kdy nebylo nic vyhodnoceno jako zbraň či závadný předmět, bylo vozidlo i jeho osádka propuštěna. Samozřejmě nic není náhoda a politická policie pracuje jedině na politickou objednávku. Česká delegace DSSS jim však neposkytla dostatečnou záminku k vykonstruování nějakého obvinění a mediální blamáži o nebezpečných extrémistech.

Celé setkání s našimi německými kolegy se vydařilo a vzájemná spolupráce a boj za Evropu suverénních a nezávislých národů pokračuje. Bude záležet jen na vás, nakolik budeme moci po volbách ovlivňovat dění v naší zemi a společnou budoucnost starého kontinentu.

Tiskové centrum DSSS