V Dubí se protestovalo proti zvýhodňování menšin a nepřizpůsobivých. Přijel i Kotleba

Dubi 20. srpna 2018 V sobotu 18. srpna se v severočeském městě Dubí sešlo na 200 účastníků protestního shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), které bylo svoláno jako reakce na brutální útok skupiny cikánů na mladíka, ke kterému došlo na místním koupališti. Již několik dnů před shromážděním mnoho místních obyvatel reagovalo s povděkem, že DSSS je jedinou stranou v republice, která na útok reagovala a vyjádřila podporu napadenému chlapci, který čelil sedmi brutálním cikánským mlátičkám. Nejenom členové a příznivci DSSS, ale mnoho místních obyvatel z Dubí či z Teplic se již před polednem shromažďovalo u městského úřadu, kde se měl protest uskutečnit.

Jako první vystoupil se svým projevem předseda DSSS Tomáš Vandas, který pohovořil o bezpečnostní situaci v zemi, kde slušní občané jsou ohrožováni nepřizpůsobivými asociály, kteří se cítí beztrestně, a to mnohdy díky politickým neziskovkám, které nad nimi drží ochranou ruku. „Byla to DSSS, která před deseti lety vystoupila na obranu obyvatel litvínovského sídliště Janov před cikány, anebo protestní shromáždění v Duchcově, když cikáni zmlátili manželský pár na procházce. Dnes jsme zde v Dubí, abychom se postavili na stranu slušných lidí před nepřizpůsobivými“, uvedl předseda Vandas ve svém projevu. „Požadujeme, aby zákony platily pro každého stejně bez rozdílu. Chceme rovnost před zákonem a odmítáme zvýhodňování menšin a nepřizpůsobivých“, pokračoval ve svém proslovu a dále hovořil i o celkové vnitropolitické situaci, která se současným bezpečnostním stavem úzce souvisí. Vyjádřil rovněž obavu před imigrační vlnou, která díky bruselské centrále EU ohrožuje i naší republiku.

Protestní shromáždění dostalo punc mezinárodnosti, neboť hostem zde byl předseda Ludové strany naše Slovensko (ĽS Naše Slovensko) Marian Kotleba, který přijel ze Slovenska s delegací přímo z podobného shromáždění ve východoslovenské Snině, kde také obyvatelka obce čelila cikánskému útoku. Marian Kotleba prohlásil, že případ v Dubí vzbudil na Slovensku velkou a rozhořčenou pozornost. V projevu také vyzdvihl zmíněného mladíka, jenž se zastal mladé maminky mlácené cikánskými výtržníky. Dále projevil překvapení, že na české politické scéně se kromě DSSS nenašel nikdo, kdo by útok odsoudil.

Řečníkem na demonstraci byl i radní za DSSS ve městě Duchcov Jindřich Svoboda, který přítomné seznámil se současnou situací v Duchcově, který se po bezpečnostní stránce změnil za čtyři roky k nepoznání. Řvoucí cikáni z ulic zmizeli, zločinnost klesla na historické minimum a obyvatelé Duchcova se mohou bezpečně a klidně procházet po ulicích, aniž by jim hrozilo nebezpečí. Městská policie v Duchcově začala díky společné práci zastupitelů dělat svou práci ku prospěchu místních obyvatel.

Po skončení mítinku se přítomní vydali na procházku k místnímu koupališti, ale to bylo z “technických důvodů“ zavřené. Průvod jasně deklaroval vůli občanů žít v bezpečném městě, kde zákony platí pro každého stejně.

Ještě než se všichni rozjeli do svých domovů, tak byli Tomáš Vandas a Marian Kotleba v obležení účastníků, společně podepisovali knihu „15 let boje“ o historii dělnické strany, odpovídali na dotazy a slyšeli vřelá slova podpory k jejich politické práci.

DSSS v Dubí dokázala, že se nebojí vyjádřit svůj názor a postavit se násilí nepřizpůsobivých! DSSS je vždy na vaší straně!

Tiskové centrum DSSS