Váleční štváči z USA znovu ukázali svoji tvář

516515664565 7. dubna 2017 V noci na dnešek provedly USA raketový útok na Sýrii. Prý v reakci na chemický útok syrské armády proti tzv. rebelům. Světoví četníci nepotřebují tedy čekat na nějaké vyšetřování či dokonce mandát k zásahu. Sami vědí, které bomby a rakety jsou ty správné a které ne. Fakt, že Sýrie žádnými chemickými zbraněmi nedisponuje a neměla ani žádný důvod k podobnému útoku, který by prospěl leda jejím protivníkům, USA prostě nezajímá. USA jede podle lety osvědčeného scénáře. Nejprve záminka, útok a po nás potopa. Jaká podobnost (nejen) s Tonkinem, či nověji s vpádem do Iráku.

Obdobný postup užily USA před nedávnem v Libyi – nejprve útok raketami Tomahawk, následně letecké údery. Jak to vypadá v Lybii dnes, netřeba dlouze vyprávět. O prvotním útoku USA na Sýrii raketami Tomahawk se hovořilo už před čtyřmi lety. Tomu všemu napovídá i vyjádření odborníků, že raketový útok musel být naplánován už mnohem dříve a USA potřebovaly jen najít správnou záminku.

„Tato agrese USA ukazuje na pokračování chybné americké strategie, která omezuje úsilí syrských ozbrojených sil na boj s terorismem a dělá z USA spojence Islámského státu a Fronry an-Nusra,“ uvádí věcně syrský generální štáb ve svém prohlášení. Naopak útok vítají regionální mocnosti aktivně či pasivně podporující teroristy operující v Sýrii i jinde – Turecko, wahhábistická Saudská Arábie a Izrael. Ke kvitování amerických demokratických raket se samozřejmě neváhali připojit i reprezentanti českého státu v čele se Sobotkou, Zaorálkem či Kalouskem.

Nám nezbývá než doufat, že americkým hrdlořezům někdo zatne tipec dříve, než svět dovedou k neřešitelnému globálnímu konfliktu a v našich zemích se nám podaří od vládnoucích míst vyhnat vlastizrádce zaprodané cizím zájmům.

Erik Lamprecht, místopředseda DSSS