Vandas na sněmu LSNS: Slovensko je Kotleba, Kotleba je Slovensko!

76969696_1156523357869743_237860769230749696_o 20. listopadu 2019 Dne 17. listopadu 2019 se uskutečnil v Ružomberoku Celostátní sněm strany Kotlebovci – Ludová strana Naše Slovensko (LSNS). Jedinou zahraniční delegací, která se sněmu účastnila, byla delegace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve složení předseda strany Tomáš Vandas a výkonný místopředseda Jiří Štěpánek. Sál Kulturního domu Andreje Hlinky, zaplněný šesti stovkami delegátů z celého Slovenska, přivítal vrcholné funkcionáře LSNS, kteří zaujali místa na slavnostně vyzdobeném pódiu.

Na sněmu znovuzvolený předseda LSNS Marian Kotleba ve svém projevu vyzdvihl práci všech členů a příznivců, bez kterých by strana neměla takovou voličskou podporu, jakou má v současnosti. Vyzval všechny k ještě většímu odhodlání a sebeodříkání v probíhající volební kampani, neboť v únorových parlamentních volbách půjde o všechno. Jde o to, jestli na Slovensku zvítězí liberálové anebo zdravé síly národa, které nedopustí, aby Slovensko ztratilo svojí národní suverenitu. „Slovensko musí stát na třech principech, na principu národním, křesťanském a sociálním“, pronesl ve svém projevu Kotleba a pokračoval, že odsuzuje falešné, účelové předvolební vlastenectví. Jeho slova, že „plné sály a náměstí dokazují, že máme pravdu a lidé věří v naší národní politiku,“ zanikají v bouřlivém potlesku účastníků sněmu.

Po svém vystoupení vyzval Marian Kotleba přítomné k modlitbě ku zdaru budoucích věcí a celý sál hymnicky odříkal Otčenáš.

Další řečníci z řad vrcholných představitelů strany hovořili o uplynulém období, ale vždy s výhledem do budoucnosti, která musí znamenat posílení vlivu LSNS na slovenskou vrcholnou politiku, a být určující silou následného vývoje rodné země. Europoslanec Milan Uhrík porozprávěl o svém působení v europarlamentu, kde je terčem útoků liberálních poslanců, hlavně ze Slovenska. Neopomněl zmínit nedávnou „aféru“, kdy upozornil na svého belgického kolegu, který je sice muž, ale po europarlamentu chodí převlečený v ženských šatech, na vysokých podpatcích, s dámskou parukou a nechává si říkat Petra. Za toto poukázaní na nenormálnost situace hrozí europoslanci Uhríkovi disciplinární řízení.

Předseda DSSS Tomáš Vandas vystoupil v pozici jediného zahraničního hosta s projevem, který byl několikrát přerušen hromovým potleskem. „Prosazujete totiž to, co je v dnešní liberální Evropě, zejména té západní, naprosto nepřípustné: křesťanské, národní a sociální myšlenky. Vždyť v jakém stavu je dnes Evropa? Obrovský příliv migrantů, multikulturalismus, úpadek tradičních hodnot, podpora různých druhů úchylek, homosexualismu, pedofilů, gender bláznů, útoky proti tradiční rodině, klimatičtí fanatici. Člověk si často připadá jak v bizarním světě“, prohlásil o současné mezinárodní, ale i slovenské politické scéně a pokračoval: „Udělali jste ohromný kus práce a můžete být na sebe hrdí. Vy jste nadějí Slovenska! Vy jste Slovensko a jeho budoucnost! Slovensko není Čaputová, ani Kiska, Beblavý, Truban či Hlina. To je jen zaprodaná a kolaborantská sebranka, která jednou, až přijde ten správný čas, bude stát před spravedlivým soudem!“ Svůj proslov zakončil provoláním, „jsem přesvědčen, že brzy přijde doba, kdy bude platit: Slovensko je Kotleba, Kotleba je Slovensko!“

V závěrečné části slavnostního rokování vystoupil dětský folklórní soubor, který s nadšením a s dospěláckou zkušeností předvedl několik slovenských lidových písní, doplněných národními tanci. Vystoupil také zpěvák vlasteneckých písní Reborn a závěrečnou část ukončil Ondrej Ďurica se svojí skupinou, kdy zcela rozbouřil sál svými písničkami.

Sněm LSNS jasně ukázal, že je to jedna z nejsilnějších stran na Slovensku. S vůlí po vítězství jde LSNS do parlamentních voleb, které se konají v únoru 2020. Byla to manifestace síly, jednoty a odhodlání. Není už nic, co by zastavilo LSNS na cestě k vítězství za národní Slovensko!

Tiskové centrum DSSS