VANDAS: Adventní výzva. Stále stejná jména zrádců

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS 5. prosinec 2015 Předvánoční čas bývá povětšinou plný shonu a nákupů. V letošním roce je tato doba „obohacena“ o jakousi Adventní výzvu, jejíž obsah je naplněn apelem na pomoc imigrantům, zachovávání humanistických postojů, láskou k trpícím, ale také varováním před nárůstem národovectví, což autoři výzvy považují za projevy nenávisti, agresivity a fašizujících tendencí.

Autorem výzvy je jakési Kolegium paměti národa a mezi signatáři najdeme stará známá jména: Halík, Vlk, Šiklová, Karásek, Bursík, Pavlát, Putna, Malý, Placák a další. Prostě takový guláš z disidentů, neziskovek, kavárenských tlachalů a provařených politiků, který je zasmrádlý kolaborantstvím.

Stále stejná jména zrádců se nám opět, poněkolikáté už, snaží určovat, co je správné a co špatné, morální, ve jménu jakýchsi nespecifikovaných vyšších hodnot. Paradoxní je, že v rolích kazatelů působí lidé, jejich morální profil je značně pokřivený.

Nepotřebujeme žádné výzvy, žádné „autority“. Potřebujeme více nacionalismu, národního cítění a obranu našich tradic a hodnot. A také se vypořádat s těmi, kdož v takové hodnoty nevěří. Jedině tak můžeme ubránit naši zemi v současné době plné nejistot a chaosu. 

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS