VANDAS: Imigrantské bouchání na evropská vrata

Tomáš Vandas, předseda DSSS 24. dubna 2015 Jih Evropy, zejména Itálie, čelí v posledních týdnech obrovskému přílivu imigrantů, kteří se po moři snaží za každou cenu z Afriky dostat na starý kontinent. Přeplněné lodě uprchlíků se střídavými úspěchy dosahují evropských břehů, přičemž počty utonulých narůstají závratným tempem.

Evropa a její čelní politici nyní přemítají, jak se k celému problému postavit. Je logické, že Itálie volá o pomoc, protože sama nemůže takové silné imigrantské vlně tsunami odolat. Co tedy Evropě zbývá?

Podle mého názoru je nutné skončit s humanistickou politikou vlídné tváře. Uprchlíci musí přestat mít pocit, že je evropské země přijmou a postarají se o ně. NE! Musíme se především postarat o vlastní občany a zajistit jim bezpečí. Je nutné na moři vybudovat hranici, kterou budou střežit vojenské lodě, jakýkoliv pokus o proražení této hranice nemilosrdně odrazit a lodě překupníků s lidmi poslat zpět. Může se to zdát poněkud nadnesené, ale Evropa se musí stát pevností, aby uchránila svojí existenci a budoucnost.

Ještě jedna zajímavá věc, o které se jaksi nemluví. Na pádu stabilních režimů v rizikových zemích, jako je Libye, Sýrie, Irák atd., se podílely hlavní měrou Spojené státy za asistence Bruselu. Washington nyní tedy může udělat gesto dobré vůle a imigranty si odvážet na americké území, a tam se o ně starat. Evropská vrata by měla zůstat i přes silné imigrantské bouchání pevně uzavřena. 

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS