VANDAS: Klausovo prozření

Vandas1265465 13. listopadu 2014 Exprezident Václav Klaus prohlásil na konferenci v Bruselu, že do České republiky se vrátily poměry z doby před rokem 1989, a že za vše může Evropská unie, která by se měla zrušit stejně jako komunismus. Dále prý v Evropě není žádná svoboda, ale socialismus, který ji omezuje víc, než KSČ.

Názory Václava Klause vůči unii jsou již delší dobu odmítavé. Nebylo tomu však ale vždy. Byla to právě Klausova vláda, která v lednu 1996 podala žádost o vstup do EU, přičemž tehdejší premiér nešetřil slovy o historické zlomové události v našich dějinách a o „návratu do Evropy“.

Do Evropy jsme se tedy „vrátili“ v roce 2004, kdy už bylo zřejmě, že evropský sen dostává velmi vážné trhliny. Byrokracie, direktivní nesmysly, centralizace, federalizace a degradace národních států. To je Evropská unie dnešní doby. I s tou svobodou jsme na štíru, což dokazuje trestání a odsuzování každého, kdo vysloví kritický názor a doprovodí to spálením modrého hadru se žlutými hvězdičkami.

Václav Klaus prozřel. Stejně jako mnozí jiní. I když později, ale přece. Teď jde jen o to, abychom ty stále zaslepené, kteří nám vládnou, odstavili dříve, než bude pozdě.   

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS