VANDAS: Křesťanství jako zástěrka

V Brně se protestovalo proti imigraci 24. února 2016 Vláda premiéra Sobotky provádí, navzdory nesouhlasu drtivé většiny občanů, přijímání imigrantů do České republiky. V posledních dnech přicestovaly skupiny migrantů z Iráku, přičemž byl tento proces doprovázen mediální masáží o tom, jak jim tu bude konečně dobře, že se integrují do společnosti, stát jim zajistí bydlení, vzdělání, práci atd. Při každé příležitosti se rovněž neopomnělo zdůraznit, že jde o „křesťanské uprchlíky“. 

Zdá se, že křesťanství se stalo v této situaci jakousi zástěrkou, která má zmírnit negativní emoce u veřejnosti. Zajímavý pokus v zemi, která se řadí mezi nejateističtější v Evropě. Nicméně je nepochybné, že řada lidí si právě v této souvislosti řekne, že se vlastně nic neděje, že jde také o křesťany, kteří vyznávají naše hodnoty.

Zkoumal vlastně někdo, jak to je s tím křesťanstvím doopravdy, nebo se spokojil jen s ujištěním, že oni věří a mají křížek na krku? Dovedu si představit, že ta druhá varianta je pravděpodobnější.

Já osobně odmítám imigranty, ať se prohlašují za křesťany jak chtějí. Jak se říká, s jídlem roste chuť a pokud za čas zde bude jejich příbuzných mnoho tisíc, může se stát, že křížek půjde z krku a ve jménu Alláha mohou přijít na řadu krky naše… 

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS