VANDAS: Novinářské třesky plesky

Tomáš Vandas, předseda DSSS 4. května 2014 Mediální svět v naší zemi, to je kapitola sama pro sebe. I když po letité politické činnosti vím o novinářích své (té hrstce slušných se dopředu omlouvám), občas se stejně nestačím divit, jaké lži, manipulace a bláboly vypustí do světa. Naposledy ohledně předvolebního mítinku naší strany v Brně.

Včera se objevil na serveru Novinky.cz článek (a byl hned převzat jinými médii), jehož titulek hlásal, že „Vandas čekal v Brně 400 lidí, dorazilo jen deset“. Autor článku si sám dopředu určil počet účastníků, což si zřejmě spletl s akcí na 1. máje, a pak, jelikož asi neumí počítat více jak do deseti, skončil u tohoto počtu. Článek byl zřejmě tak bulvárně zajímavý, že vydržel jako hlavní zpráva až do dnešního rána.

K tomu snad je tolik, že klasický předvolební mítink, kde bylo na padesát poslouchajících lidí, což byl skutečný počet, bez podpory koblih, piva či párků, je účast, kterou by ostatní politické strany mohly jen závidět.

Každopádně děkuji za levnou reklamu. Koneckonců, o jiných mítincích našich politických soupeřů se neobjevuje skoro nic. A autorovi článku na závěr snad jen tolik, že v jedné pohádkové písničce se zpívá: Hlupáku najdu Tě…  

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS