VANDAS: Nový rok = nové naděje?

Tomas-vandas 2. ledna 2017 Nový rok začal odpočítávat první hodiny a dny. Nechci se zde dlouze rozepisovat o novoročních předsevzetích, slibech a vizích. Co se týká osobního života každého z nás, asi víme, na co bychom se měli zaměřit, čeho chceme dosáhnout jak v osobním, tak pracovním životě. Přeji každému člověku hlavně pevné zdraví, neboť to je to nejcennější, co můžeme mít.

A nyní k politickému tématu. V tomto roce nás čekají parlamentní volby. Volby důležité nejen tím, že budeme rozhodovat o nové vládě a složení Poslanecké sněmovny, ale také tím, že určíme další směřování naší země. Zda i nadále budeme v pozici poddaného, který poslouchá slepě svého pána, nebo se pokusíme zbavit bruselských okovů a vydat se cestou znovunabytí suverenity.

Nemohu se ubránit dojmu, že důležitost tohoto rozhodnutí mnohým našim spoluobčanům dosud uniká. Lhostejnost, apatie či zaslepenost, to je doslova živná půda pro vládní a parlamentní politiky. Ti jsou si velmi dobře vědomi toho, že slibem nezarmoutíš. A tak budeme i letos svědky nejrůznějších slibů, kterými se budou snažit trumfnout konkurenci jen proto, aby se udrželi u koryt.

Již dlouhou dobu tvrdím, že většina parlamentních stran, zejména těch, které se podílely na vládnutí v polistopadovém období, jsou zodpovědné za současný stav a tudíž nevolitelné. Jsou schopny zaprodat nás, plnit přání kohokoliv, jen ne svých voličů.

Národní opozice, představovaná Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), je věrohodnou alternativou vůči současnému režimu. Jistě, těžko se konkuruje miliardářům, oligarchům či politickým podnikatelům, kteří politiku vnímají jen jako možnost rozšířit své mocenské impérium či naplnit bankovní konta.

Mohu však ujistit všechny naše členy a sympatizanty, že i v tomto roce budeme pracovat pro tuto zemi, bez ohledu, zda nám to přináší výnosné posty či prebendy. To není důležité. Důležité je poprat se o změnu, kterou potřebujeme jako sůl. Ale to, zda bude nový rok i rokem nových nadějí, nezáleží jen na nás. Je to v rukou všech občanů naší republiky.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS