VANDAS: Ombudsmanka imigrantů a gaunerů

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS 1. února 2016 Ombudsmanka Šabatová se zase chystá k soudu. Důvodem jejího dalšího tažení je snaha o zrušení vyhlášek některých severočeských měst, jimiž se zakazuje vysedávání v určitých veřejných lokalitách, popíjení alkoholu, grilování a další činnosti, kterými povětšinou nepřizpůsobivá individua ruší slušné občany až do pozdních hodin.

Šabatová v tom vidí porušování osobních práv a omezování svobody. Tato paní, která od svého zvolení do funkce nedělá nic jiného, než protěžuje vše protinárodní, nemá zřejmě zkušenosti s cikánským potlachy a kulturními zvyky, např. sekání mačetou. Může se však dotázat lidí z Litvínova, Mostu, Varnsdorfu či Duchcova na jejich zážitky. Právě v Duchcově občané vyřešili krizovou situaci tím, že zvolili zástupce dělnické strany do zastupitelstva. DSSS tak v koalici vládne městu a nastal radikální obrat k lepšímu. 

Je přeci naprosto logické, že města a obce, které jsou postiženy zvýšenou koncentrací nepřizpůsobivých, se musí bránit porušování zákonů a norem slušného chování. Kdo to nerespektuje, nemůže očekávat vstřícnost. I proto by mělo být zavedeno domovské právo, a ten, kdo se opakovaně dopustí trestné činnosti, by měl dostat zákaz pobytu ve městě, kde nemá trvalý pobyt. To není o barvě pleti, to je o uplatňování zákonů vůči všem občanům stejně. Každý občan má nejen svá práva, ale také povinnosti. 

Ombudsmanka Šabatová je však také vizitkou Poslanecké sněmovny, která ji do funkce schválila. Ukazuje se, že je nezbytné prosadit odvolatelnost ombudsmana, a ještě lépe tento úřad zrušit. Rozpočet přesahující přes sto milionů korun ročně je příliš vysoký na to, abychom měli úřednici, jejíž pracovní náplní je pouze obhajoba imigrantů a gaunerů.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS