VANDAS: Panika v Lidovém domě

Tomáš Vandas, předseda DSSS 27. listopadu 2014 Inu, nemá to premiér Sobotka lehké. Zatímco na návštěvě Spojených států a Izraele sbíral od svých chlebodárců jednu pochvalu za druhou a nechal se spokojeně drbat za uchem, v jeho vlastní straně ho jaksi poslouchat nechtějí.

Poslanci socialistů jsou nespokojeni s tím, že Sobotka zamítl již uzavřenou dohodu všech poslaneckých klubů o navýšení platů poslanců o čtrnáct procent. Přestože o tom vedení ČSSD muselo být dopředu informováno, najednou si pět minut po dvanácté v Lidovém domě uvědomili, že by to značně pošramotilo jejich image u obyčejných lidí, a tak zařadili zpátečku. To se logicky poslancům nelíbí a dávají svoji rozladěnost patřičně najevo.

No a pak tu máme ožehavý problém dneška: Duchcov. Duchcovská koalice, v níž je spolu s ČSSD a KSČM také Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), je tématem médií již několik týdnů a vyvolala obrovskou paniku v Lidovém domě. Sobotka okamžitě po zveřejnění uzavření koalice reagoval prohlášením, že místní buňka socialistů musí být rozpuštěna a její členové vyloučeni. Mělo tak učinit krajské vedení ČSSD. A ejhle, kraj to odmítl a jednohlasně duchcovskou ČSSD podpořil. Sobotka však trvá na svém a tak asi po demokraticku rozhodne samotný ústřední výbor strany.

Je dobře, že starosta Šimbera si i přes nátlak vedení a mediální masáž trvá na svém. Koneckonců, za čtyři roky bude vedení Duchcova skládat účty místním voličům, nikoliv panu Sobotkovi.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS