VANDAS: Senát? Udělám jim tam trochu BORO

Vandas do Senátu! 31. července 2016 Pro ty, kteří neznají zkratku BORO, uvedenou v nadpisu mého příspěvku, pro vysvětlení dodávám, že jde o výraz hojně užívaný v dávných dobách základní vojenské služby za dob komunismu, kterou jsem absolvoval i já. BORO neboli bojové rozdělení, znamenalo rozruch, pozdvižení, poplach. Prostě něco, s čím nikdo dopředu nepočítal.

V souvislosti s mojí kandidaturou do Senátu ve volebním obvodě Ústí nad Labem dostávám logické otázky, proč do této instituce kandiduji. Nikdy jsem se netajil s tím, že mám vůči Senátu negativní postoj, je to zbytečná a drahá instituce, která slouží jen k tlachání o nesmyslech. Což ostatně v dnešním pojetí politiky není jen tento případ.

Na druhou stranu mi ale z popudu mých příznivců přišlo docela zajímavé se o to pokusit. Kdyby se to totiž povedlo, a já byl senátorem zvolen, nejenže by to znamenalo šok pro vládní zkorumpovanou garnituru a kulturní a humanistickou frontu, ale garantuji vám, že bych jim tam udělal pořádný rozruch, až by se jim dělaly mžitky před očima. Hysterické reakce různých sluníčkářů a multi-kulti fanatiků, či vztekem rozšklebené obličeje našich nepřátel by jistě také stály za to.

Nikdy mi nešlo o žádné koryto. Obešel jsem se bez něj dosud a obejdu se bez něj i nadále. Jde mi však o to, abych mohl lépe, v tomto případě z pozice ústavního činitele, prosazovat národní myšlenku a boj za naši zemi, za slušné občany. Jestli mi v tomto úsilí pomůžete i vy  svým hlasem, budu velmi rád.   

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS