VANDAS: Sobotka, skvrna na štítu ČSSD

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS 7. listopadu 2014 Jak se dalo očekávat, ocitla se nově zrozená koalice v Duchově pod mediální palbou. Účast Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve vedení radnice šokovala i premiéra a předsedu socialistů Sobotku, který doslova uvedl: „Mě to velmi překvapilo a myslím si, že to je zbytečná skvrna na štítu sociální demokracie..."

Je jisté, že mnohá rozhodnutí pana Sobotky řídí jeho vlastní strach z oponentů. Přesně před rokem s velkou hysterií nechal odstranit členy vedení své strany kvůli schůzce s prezidentem republiky. Nyní volá po zrušení místní organizace ČSSD v Duchcově a vylučování jejích členů kvůli demokraticky zvolené koalici s naší stranou.

Co za tím stojí? Proč místo hysterických reakcí dosud pan premiér veřejnosti nevysvětlil, jak si za poslanecké náhrady, tedy za peníze daňových poplatníků pořídil luxusní byt v Praze? Pro třeba nemluví o podezřelé privatizaci OKD, která se v minulosti z jeho iniciativy uskutečnila a „díky“ níž stát prodělal několik miliard korun?

Myslím si, že pravě takové skutečnosti jsou skvrnou či spíše skvrnami na štítu ČSSD a pana Sobotky. Na rozdíl od něj máme čisté ruce, neumazané korupcí a rozkrádáním státního majetku.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS