VANDAS: Soud naletěl šabatovsko-cikánské provokaci

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS 16. srpna 2015 Okresní soud v Litoměřicích rozhodl, že realitní makléřka se musí omluvit cikánské provokatérce Balogové za to, že ji odmítla pronajmout byt. Dodejme, že na výslovné přání majitele bytu, který cikány asi prostě nemusí. Soud to však považoval za diskriminaci. Ombudsmanka Šabatová, která byla iniciátorkou zmíněné provokace, tak může být spokojená.

Kdo však spokojený být určitě nemůže, to je jakýkoliv majitel bytu či domu. Podle zmíněného verdiktu by totiž nesměl odmítnout nikoho, kdo se mu jako nájemník nabízí. Byť bude špinavý, zasmrádlý, bez peněz. V rámci antidiskriminační módní vlny má přeci na bydlení právo. A že pak  třeba platit nebude a dostane výpověď? Nevadí, podá se žaloba k soudu na diskriminaci a soud to zařídí.

Já, jako majitel nemovitosti, bych si také nepřál pronajmout byt cikánům, Vietnamcům či komukoliv jinému, ke komu nemám důvěru. Je to moje výsadní právo rozhodovat o mém majetku, a nikdo mi do toho nemá co mluvit. Ani soud.

Neustále slýcháme o tom, že zde máme demokracii, právo a spravedlnost. Opakovaně však dochází k situacím, které mě utvrzují v přesvědčení, že zde panuje ještě totalitnější režim, než byl ten komunistický. I ten nařizoval lidem, kteří měli nadměrné čtvereční metry, ubytovat další rodiny v jejich domech či bytech. Dnes se stejně chovají soudy tzv. demokratického státu. Nařizují, diktují, upřednostňují gaunery a provokatéry na úkor slušných lidí. Chci doufat, že odvolací soud si snad zachová špetku zdravého rozumu.   

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS