VANDAS: Spojovat, nikoliv rozdělovat, co je náš cíl

Tomas-vandas-pri-projevu 3. června 2016 Nechal jsem si trochu času na utříbení reakcí a názorů, které jsem obdržel po ohlášení naší spolupráce s národními socialisty v Ústeckém kraji, kde budu i volebním lídrem kandidátky.

Jsem velmi rád, že pozitivní ohlasy velmi výrazně převažovaly. Těm, kteří nepochopili, o co jde, snad jen několik faktů pro vysvětlení. Je pravdou, že stranu Národní socialisté – LEV 21 kdysi zakládal bývalý premiér Jiří Paroubek. Ten ji však opustil z pozice předsedy před dvěma lety a nyní již není ani členem. Takže slova o spojení s paroubkovci jsou lichá. Navíc mě těší, že národní socialisté se vzhledem k názvu strany začínají vracet ke svým původním národním hodnotám.

Na volební kandidátce, která ponese název DSSS, budou zastoupeny ještě další dva politické subjekty, a to Národní fronta a Čisté Ústí. Je to tedy jasná odpověď všem, kteří volají po spolupráci neparlamentních stran. Dělnická strana v minulosti byla vždy vstřícná ke společnému postupu ve volbách, a tento náš postoj trvá, i když nás někteří naši bývalí partneři zbaběle podrazili.

Česká republika je ovládána zkorumpovanou politickou sebrankou, která tuto zemi rozkradla, poklonkuje Bruselu a nehájí naši suverenitu ani vlastní občany. Pokud chce tedy někdo společně s námi změnit tento neutěšený stav, a krajské volby jsou takovou příležitostí, já osobně to vítám. Naším cílem je totiž spojovat všechny nespokojené, nikoliv kádrovat a rozdělovat.

I po komunálních volbách nám někteří vyčítali zradu ideálů, když jsme šli v Duchcově do koalice se socialisty a komunisty. Mohli jsme si vybrat. Být za každou cenu v opozici a pro občany neudělat nic, anebo převzít vládní odpovědnost nad městem. Zvolili jsme druhou variantu a výsledky ukazují, že jsme se rozhodli dobře. I proto půjdeme do krajských voleb s heslem: Obnovili jsme pořádek v Duchcově, uděláme ho i v celém kraji. Pokud nám v tom chcete pomoci, volte v říjnu naši kandidátku. Experimentů s různými „vlastenci“ či „bojovníky proti korupci“ již bylo dost.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS