VANDAS: Trump je nadějí nejen pro Ameriku

Mgr. Tomáš Vandas 29. ledna 2017 Uběhlo jen několik dnů od jeho inaugurace a nový americký prezident Donald Trump se rázně chopil své funkce. Dekrety, které za tu dobu podepsal, zcela jednoznačně naznačují výraznou změnu kurzu ve Spojených státech amerických.

Příkaz o vystoupení USA z Transpacifického partnerství (TTP), stavba zdi na hranici s Mexikem či zákaz přijímání imigrantů. To jsou namátkou hlavní body Trumpovy politiky. K tomu si přidejte odklon od tzv. neziskovek, kritika lživého informování médií či důraz na vnitřní problémy země, a najednou tu máme nový obraz, zdá se, nové Ameriky.

Je zajímavé sledovat, jak si evropští unijní politici, včetně těch českých, neví rady, jaké stanovisko k dění ve Washingtonu zaujmout. Po Trumpově nečekaném volebním triumfu se mnozí z nich, včetně pseudohumanistů a multi-kulti fanatiků, utěšovali, že on to vlastně ten Trump tak nemyslí a že určitě bude nakonec jiný, než v předvolební kampani. Najednou se nestačí divit. Jejich zlý sen se proměnil v trumpovskou realitu.

Je zcela jistě předčasné hodnotit politiku Donalda Trumpa. Na to si budeme muset počkat rok dva, abychom měli jasný úsudek. Nicméně jeho první kroky jsou nadějí. Nadějí nejen pro Ameriku, ale i pro Evropu a celý normální svět.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS