VANDAS: Zkorumpovaný režime, vzdej to!

Policejní zásah proti demonstrantům 28. března 2016 Sobotní zásah policie v Praze proti poklidnému shromáždění Za Českou republiku ukázal jednu podstatnou věc: režim má strach. Nesnese setkávání lidí, kteří už mají dost současného stavu, kdy vláda podlézá Bruselu, dováží k nám imigranty a namísto obhajoby vlastních občanů myslí jen na svoje koryta. I proto ta hysterická reakce, těžkooděnci, kukly, zbraně mířící na účastníky akce.

Byl jsem na místě přítomen a ještě před policejním odpojením zvukové aparatury stihl pronést projev. Všechny lidi, bez rozdílu stranické příslušnosti či sympatií k tomu či onomu, spojovalo odhodlání něco změnit. Ubránit svoji zemi, chránit její poslední zbytky suverenity, prostě lásky k vlasti, která se nám za poslední roky v té záplavě konzumních lákadel nějak vytratila.

Sdělovací prostředky, pokud o akci informovaly, tak v klasickém stylu, že se sešli extremisté, narušovali pořádek, policie proti nim musela zasáhnout. Stejným způsobem informovali komunisté koncem osmdesátých let, když označovali např. při Palachově týdnu protestující za protisocialistické živly a zkrachovalce. Praktiky zůstaly shodné, jen slovník se obměnil.

Při obrázcích ze sobotní Prahy lze našim představitelům vzkázat: Režime, vzdej to! Tvůj čas se naplnil a odejděte sami a dobrovolně, dokud je čas. Žádáme demisi vlády a vypsání předčasných parlamentních voleb. Jedině to je začátek cesty ze současné krize. 

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS