Volby do EP: Výsledky DSSS – Za národní suverenitu!

Dsss2 29. května 2019 Volební místnosti jsou zavřeny a hlasy v evropských volbách sečteny. Celkový výsledek strany není možné považovat za úspěšný, ale nebylo to všude, protože na mnoha místech DSSS – Za národní suverenitu! lepší procentní body, výrazně převyšující celostátní průměr.

Nejlepšího výsledku – 5,6 % - jsme dosáhli v jihočeském městě Větřní, kde je zastupitel za DSSS Roman Pospíšil. I v dalších obcích Jihočeského kraje ,jako je kupříkladu Světlík (3,77 procent) a Lásenice (2,75 procent), byly solidní výsledky. Tradičně nejlepší výsledky byly v Ústeckém kraji, kde ve městě Duchcov, ve kterém má DSSS své zastoupení ve vedení města, hlasovalo pro evropskou kandidátku 2,17 % voličů. Obec Bělušice v okrese Most dosáhla nejlepšího krajského výsledku ve výši 3,38 %. Následuje Líšnice (1,88 %) či Všehrdy (1,28 %). V okrese Louny obec Černčice s 1,73 %.  

V Karlovarském kraji nejlepšího výsledku dosáhl Nejdek s 0,9 procenty a Oloví s 0,89 procenty. V sousedním kraji plzeňském pěkných výsledků dosáhla obec Líšťany (Plzeň – sever), kde 1,37 procent obyvatel obce volilo národní kandidátku DSSS a v krajském městě Plzeň, v obvodu Plzeň - Malesice dosáhla strana necelého procenta hlasů.

V kraji Středočeském ve městě Týnec nad Sázavou odevzdalo kandidátům DSSS své hlasy 1,19 procent voličů a v okresním městě Mělník hlasovalo pro DSSS 0,47 % občanů.

V obci Vír, kraj Vysočina, kde máme zastupitele, jsme obdrželi 1,19 % hlasů a v královehradeckém kraji, v horském městečku Velké Svatoňovice, nás volilo 1,22 procent obyvatel.

Z naznačených výsledků je vidět, že v místech, kde pracují naši členové, spolu se sympatizanty, jsou výsledky lepší, a to i ve světle stávající voličské neúčasti. Ukazuje se také stará pravda, že kde jsou zastupitelé v obcích, tak tam jsou výsledky.

Každý hlas odevzdaný kandidátce DSSS – Za národní suverenitu! je cenný o to více, že je za ním poctivá a pilná práce členů a aktivistů. Už nyní se začínáme připravovat na krajské volby, které se uskuteční na podzim příštího roku.

Tiskové centrum DSSS