Za co bojuje Macron? Za diktát vyvolené elity

Dsss 27. března 2019 Přečetl jsem si výtvor francouzského prezidenta Macrona před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Jeho manifest, deklaraci a provolání k občanům Evropy, aby se nenechali rozvraceči svést z cesty a neochvějně pokračovali na cestě míru a integrace, velkolepého projektu blahobytu, svobody a demokracie, aby stáli na straně pokroku, jehož projekt EU je historickým předvojem, neboť usmířila zpustošený světadíl a vždy dokázala definovat normy pokroku. Všechny nás spojuje, osvobozuje a chrání evropská civilizace.

Je to výzva, která je opsaná přímo jak od komunistického aparátčíka. Tento prezident pokračuje ve vzkříšení Franské říše a potvrdil, že jím podepsaná francouzsko-německá dohoda v Cáchách nebyla plácnutím do vody. Jsou to stejné fráze budovatelů zářných zítřků. Staví se do role majitele nástrojů pro budoucnost lidstva a jeho pokroku. Oznamuje nám, že má zárodek evropského lidu, který sídlí v institucích EU v Bruselu. Odtud se nám bude vládnout, protože obyvatelé Evropy neznají, jak se pokrok vyrábí.

Macron mluví o demokracii a chválí vládu nevolených a neodvolatelných evropských komisařů. Což je lhaní na úrovni diktátora. Vládnoucí nomenklatura unie vlastně nemá národnost. Je to spolek odnárodněných úředníků, kteří se zajímají pouze o svou prebendu. Občané Evropy? Ti přece nejsou, ale jsou zde národy Evropy, které se sice hlásí ke společné evropské civilizaci, ale při tom ji bohužel nedokáží bránit!

Naše bytí má hlubší kořeny, jako je věrnost k rodině a vůči vlastní matce. Z toho vyplývá, že společná civilizace není nacionalita a nikdy jí nebude. Jako plánovač budoucnosti lživě vykládá nedávnou minulost a přímo manipuluje s historií. Ignoruje historický světový názor vývoje lidstva.

Pamatuji si, že po válce nikdo nemusel být uměle usmiřován nějakou byrokracií, aby se „zpustošený světadíl“ usmířil. Evropa si svou tragédii důsledků imperialismu uvědomila hned po německé porážce. Smíření Francouzů a Němců bylo postupnou historickou nutností. I v Československu vládlo přesvědčení, že válku ne. Musíme obnovit republiku a vybudovat silnou armádu, abychom se mohli bránit. Nikdo nepotřeboval nějakou Evropskou unii a ani tady nebyla!

Nedokážu pochopit, že bývalý bankéř Macron může vypustit takový nesmysl, že euru vděčíme za překonání finanční krize! Neznám ekonoma, který by neznal destruktivní sílu politické měny. Díky ní hromadí Německo eura z přebytků obchodu a ožebračuje celou jižní Evropu! Tato měna zničila nejen jednu generaci v Itálii, Portugalsku, Řecku a Španělsku, kde třetina občanů do 30 let nemá práci. Macron jako ideolog selhal, když vytahuje opravené silnice, školy a rychlý internet.

Jsem přesvědčen, že jsou ve světě státy, které nepatří do žádné unie a jsou na tom lépe než celá EU. Ve Francii neoblíbený prezident se ve svém divadelním představení ukazuje jako státník. Myslím, že nikoho nepřesvědčí a nedokáže zakrýt faktickou krizi EU. Nedokáže hledat kompromis a pouze dokáže hlásat ideologii nadřazených států. Nehledá řešení, protože by musel nastoupit cestu vrácení kompetencí národním státům.

Říká, že východní Evropa si dělá z EU supermarket a sám používá výhrůžky cukru a biče. Nevadí mu, že dotace EU jsou zdrojem korupce v celé Evropě. Musí vědět, že východní členské státy EU více platí do Bruselu, než od něj dostávají. Současně bojuje s tzv. rozvraceči a dává jim nálepku nacionalistů a extremistů.

Přitom ignoruje, že ti jeho tzv. rozvraceči nehlásají nacionální nepřátelství svým sousedům ze stejné civilizace. Usilují o záchranu Evropy před útočným záborem muslimů. Program mají jednoduchý a chtějí Evropu demokratických, spřátelených národů bez nadnárodní antidemokratické nomenklatury a bez budovatelské vize.

Na obzoru jsou volby do europarlamentu a občané by tak měli opustit „moudré rady“ našich „lepšolidí“ a volit právě ty rozvraceče tj. nacionalisty. Jinak se cesta na ekonomicky nestabilní jih Evropy nezastaví a zlepšení se hned tak nedočkáme.

Ivo Vlk, Mělník