Zaremba (DSSS): Buďme hrdí a nedejme se odradit

Zaremba-ota 2. ledna 2018 Konec roku nutí každého z nás k zamyšlení, k bilancování a mnohdy i k předsevzetí. I já bilancuji. Lidsky i politicky. Uplynulý rok byl plný událostí, jejichž následky pocítíme i v roce novém. Pro mě, jako člena a kandidáta Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), byly vrcholem mé politické sezóny parlamentní volby. Ano, strana v nich neuspěla a nedosáhla výsledku, který by odpovídal nasazení, programovým bodům a předvolební kampani. Nicméně v hodnocení nebudu úplně negativní, protože i na porážce můžeme najít něco pozitivního. Takhle napsané to může znít někomu divně, ale věřte mě, já to znám ze sportu, ze své vrcholové sportovní kariéry, kdy i mnohdy nepovedená sezóna byla začátkem něčeho nového, co vyústilo v následující rok v úspěch.

Jako člen moravskoslezské kandidátky jsem byl součástí předvolební kampaně a přesně jsem viděl, s jakým nasazením, pílí a odhodláním jednotliví kandidáti, členové a příznivci strany pracovali s roznáškou předvolebních letáků, pozvánek na mítinky a propagačních předmětů. O to samozřejmě bylo větší rozčarování z výsledku. Ale musíme si říci, a to nejenom u nás na Ostravsku, ale i v celé republice – pro úspěch naší strany jsme udělali maximum, voličům jsme nabídli férový, jasný a původní program.  

Po celou dobu své politické práce jsem hrdý na to, že mohu pracovat pod značkou Dělnická strana sociální spravedlnosti, tato značka je osvědčená, je za ní množství odvedené práce všech členů a příznivců. Pod tímto názvem stáli představitelé strany před soudem za svoje politické výroky, a také pod tímto názvem se zapsala strana do povědomí všech občanů. Když neměníme své názory a postoje, tak také nesmíme změnit ani název.

Do parlamentních voleb jsme šli jednotně jako tým pod vedením Tomáše Vandase. I v uplynulém roce byl pro mě politickou i lidskou autoritou, na kterou se mohu vždy s důvěrou obrátit. Věřím, že budeme pokračovat ve své práci, navzdory všem nepříjemnostem. Tento měsíc oslavíme 15 let od založení naší strany. Buďme hrdí na to, co se nám povedlo a nedejme se od ničeho odradit.

Ota Zaremba, člen DSSS a olympijský vítěz