Zeman jako DSSS: Tato země je naše!

Dsss 26. prosince 2015 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje projev prezidenta Miloše Zemana, který zazněl v rámci jeho vánočního poselství, za pozitivní zejména v části, týkající se migrace.

Právě tomuto problému věnoval druhou část svého projevu, když migraci označil za organizovanou invazi a kritizoval politiky, kteří zavírají oči. Podivil se také nad tím, proč imigranti, jejichž podstatnou část tvoří mladí muži, nebojují ve své zemi proti Islámskému státu. Použil tak prakticky totožné argumenty a přirovnání, jako již dlouhodobě DSSS. Sympatický byl i závěr proslovu, kdy zcela jasně řekl, že tato země je naše a nemůže být pro všechny.

Co lze vnímat ne úplně nadšeně, to je první část projevu, která byla zaměřena pochvalně na ekonomickou situaci, nezaměstnanost a zvyšování průměrné mzdy. Padla i slova uznání na činnost vlády a konkrétně na ministerstvo financí.

K tomu snad tolik, že zvyšování průměrné mzdy je statistický údaj, do něhož se promítá také nárůst platů ústavních činitelů, státních úředníků, bankéřů apod., přičemž člověk, pobírající často hrubou mzdu ve výši patnáct tisíc korun, bude mít asi jiný, pesimističtější názor. "Blbá nálada" zřejmě proto jen tak nezmizí.

Je však dobře, že od české hlavy státu zaznělo varování před tím, před čím jsme varovali po celý tento rok a také aktivně proti tomu vystupovali: před imigrací, která je nebezpečím pro celý evropský kontinent. 

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

K tématu:

Zeman: Tahle země je naše. Není a ani nemůže být pro všechny